Balíček nano respirátorů SPURTEX® V100 FFP2 NR CE - 5 ks

Kód: 188
Novinka
14 hodnocení
Značka: SPURTEX®
381 Kč –14 %
Nano respirátor SPURTEX® V100 FFP2 NR CE - Žij Bezpečně
381 Kč –14 % 327 Kč 270 Kč bez DPH 65 Kč / 1 ks
Skladem (68 balení)

nano respirátor SPURTEX - český výrobek

FFP2 respirátor s nano vrstvou:

 • Skvělé filtrační vlastnosti ultra jemných částic o velikosti viru 30-150nm.
 • Vysoká prodyšnost.
 • Tvarovatelná část kolem nosu.
 • Certifikace EN 149 vydaná institucí VÚBP.
 • Nanovlákenné respirátory SPURTEX® s virovým záchytem 98,5 %.
 • Nanovlákenná membrána od českého výrobce.
 • Respirátory FFP2 (požadovaná účinnost normy 94%, reálně naměřená 98,5%).
 • Snadné dýchání díky nízkému tlakovému odporu a vysoké poréznosti materiálu.
 • Jednorázový respirátor bez výdechového ventilku.
 • Balení po 5 ks (respirátory nejsou jednotlivě baleny).
 • Zakoupené respirátory, roušky a filtry není možné z hygienických důvodů vyměnit ani vrátit.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Nano respirátor SPURTEX® má ověřený záchyt 98,5% pro submikronové částice včetně částic o velikosti virů. Nano respirátor je vhodný pro všechny, kteří potřebují vyšší stupeň ochrany (zdravotnický personál, chronicky nemocní, rizikové skupiny, alergici a astmatici) , než jim poskytuje běžná rouška.  Nanovlákenné respirátory jsou jednorázové a mají vyztužený ohybatelný okraj, který se snadno přizpůsobí jakémukoliv tvaru obličeje.

Nanovlákenné respirátory Spurtex jsou jednorázové, obsahují nanovlákenný filtr a slouží pro profesionální ochranu před viry, bakteriemi ale i smogem a alergeny. Při filtraci nejmenších částic (virů) byla prokázána u použitého nanomateriálu filtrační schopnost 98,5 %, která splňuje FFP2.

Výhody nano respirátoru SPURTEX®

 • Nepoužité nano respirátory FFP2 je možné skladovat 5 let
 • Filtrační účinnost nanostrukturované membrány 98,5 %
 • Bez výdechového ventilku
 • Jednoduché a praktické uchycení na gumičky
 • Snadné dýchání díky nízkému tlakovému odporu
 • Tvarovatelný pásek v oblasti nosu 
 • Materiál šetrný k přírodě

Jak správně nasadit NANO respirátor?

   

 Hodnocení Nano respirátoru SPURTEX®  V100 FFP2 podle MUDr. Tomáš Kára Ph. D.

Výroba respirátorů SPURTEX®

Filtrační schopnosti respirátoru SPURTEX® V100 FFP2 NR

Materiál SPURTEX® PP L2 V1, ze kterého je respirátor SPURTEX® V100 FFP2 NR vyroben plně vyhovuje požadavkům na materiál dle evropské normy EN 149:2001+A1:2009 pro filtrační respirátory proti částicím a splňuje kvalitativní třídu FFP2. Materiál SPURTEX® PP L2 V1 však navíc díky unikátním vlastnostem nanovláknité filtrační vrstvy vykazuje vynikající účinnost záchytu v oblasti ultrajemných částic (20–400 nm) a je tedy ideální pro záchyt nejrůznějších bakterií a virů (vir SARS-CoV-2 má udávanou reálnou velikost kolem 80 nm) . Těchto filtračních vlastností je současně dosahováno při velmi nízkých tlakových ztrátách, což nejen podstatně zvyšuje komfort dýchání při nošení respirátoru, ale současně minimalizuje průnik vzduchu mezi okrajem respirátoru a obličejem, čímž snižuje riziko průchodu nežádoucích pevných částic či mikroorganismů tímto prostorem.

Klasifikace respirátoru SPURTEX® V100 FFP2 NR podle EN 149:2001+A1:2009

Klasifikace respirátoru SpurTex - Žij bezpečně.cz

1 Měřeno na třech vzorcích respirátoru ve zkušební laboratoři Výzkumného ústavu bezpečnosti práce (VÚBP) akreditované ČIA podle ČSN EN ISO/IEC 17025:2018 (protokol o zkoušce č. 495/2020, který byl použit pro certifikát č. VUBP/058/2020).
Certifikát VUBP respirátor SPURTEX® FFP2 (408.8 kB)

Typická nanostruktura filtračního materiálu SPURTEX® PP L2 V1
(zvětšeno 5000krát na elektronovém mikroskopu)

>

Dlouhodobá životnost respirátoru FFP2

Respirátory SPURTEX® jsou unikátní také tím, že jsou trvale účinné, proto mají životnost 5 let, což je ve srovnání s ostatními produkty na trhu, které mají filtrační účinnost časově omezenou, naprosto ojedinělé. Nanomembrána použitá v respirátorech SPURTEX funguje pouze na principu mechanického záchytu díky nanovláknům, nikoliv elektrostatického náboje jako v případě běžných respirátorů, které samozřejmě v čase ztrácejí svou energii, a tedy i schopnost záchytu ultrajemných částic. Respirátory jsou vhodné i na dlouhodobé skladování.

Jak funguje nanovlákenná membrána v nano respirátoru SPURTEX®?

Nanovlákno je 1000krát tenčí než lidský vlas a pouhým okem je neviditelné. V České republice jsme experti na nanovlákna a jako první na světě v roce 2004 v Liberci byl vyvinut přístroj na průmyslovou výrobu nanovláken. Většina výrobců dnes používá pro výrobu nanovlákna technologii meltblown, česká firma Spur ovšem vyrábí nanovlákna pomocí elektrospinningu, díky tomu jsou schopni vyrobit vlákna daleko tenčí a docílit těch nejvyšších filtračních schopností.

Z nanovláken se upřede nanovlákenná membrána, kterou si můžeme představit jako velmi hustou síť nebo filtr. Otvory v tomto filtru jsou tak malé, že molekula vzduchu jimi projde, ale bakterie, virus či alergen nikoliv.   Nanovlákenná membrána má otestovaný záchyt submikronových částic  (10  – 400 nm) a je tedy ideální pro záchyt nejrůznějších bakterií a virů  (vir SARS-CoV- 2 má udávanou reálnou  velikost od 80 do 150 nm).  

Nevadí respirátoru vousy?

Pro zajištění plného těsnění je potřeba nasazovat respirátor na hladce oholenou tvář. Vousy zabraňují respirátoru kvalitnímu přilnutí respirátoru k obličeji, a tudíž významně snižují účinnost samotného filtračního materiálu. 

Jak používat respirátor SPURTEX® V100 FFP2 NR

 1. Před aplikací zkontrolujte nepoškozenost respirátoru i jeho balení.
 2. Respirátor si nasaďte na obličej tak, aby zakrýval nos i ústa a upevněte jej pomocí gumiček.
 3. Přitiskněte respirátor pomocí tvarovatelného kovového pásku.

Jak dlouho lze používat jednorázový nano respirátor FFP2?

Nanovlákenné respirátory SPURTEX® lze bezpečně používat po celou pracovní směnu (8 hodin). V případě používání respirátoru v mikrobiálně silně aktivním prostředí (bakterie/viry) však může být tato doba v závislosti na kontaminaci pracovního prostředí významně zkrácena, a to z důvodu zakoncentrování nebezpečných částic na povrchu respirátoru. 

O materiálu nano respirátoru

Respirátor SPURTEX®V100 FFP2 NR je vyroben z materiálu SPURTEX® PP, což je pětivrstvý laminát tvořený netkanými polypropylenovými textiliemi a speciálně vyvinutou aktivní nanovláknitou filtrační vrstvou z polymeru PVDF (polyvinilidenfluoridu) připravovanou pomocí nejmodernější technologie zvlákňování polymerního roztoku v elektrostatickém poli. Respirátor SPURTEX® V100 FFP2 NR neobsahuje žádná vysoce křehká borosilikátová mikrovlákna někdy používaná ve standardních ochranných prostředcích dýchacích orgánů, které mají negativní ekologické, ale především zdravotní vlastnosti. Nanovláknitá filtrační polymerní vrstva je mezi povrchovými vrstvami pevně fixována, což jednak zaručuje dobré výsledné mechanické vlastnosti finálního produktu a současně eliminuje možnost poškození velmi jemných polymerních nanovláken při manipulaci a používání.

Povrchové vrstvy tvořené netkanými polypropylenovými textiliemi, které jsou ve styku s pokožkou neobsahují žádná významná kožní dráždidla a mají potřebné odborné posudky.

Údržba respirátoru

Respirátor je deklarován jako jednorázový, avšak v případě nutnosti (např. nedostatek ochranných dýchacích pomůcek při epidemiích či pandemiích) při práci v mikrobiálně silně aktivním prostředí (bakterie, viry) je možno respirátor nouzově sterilizovat pomocí dezinfekce SPURTEX® Unisanol nebo za pomocí germicidních (UV-C) lamp a použít jej opakovaně (3–5krát). Ostatní metody nouzové sterilizace nutno řešit s výrobcem. Nedoporučuje se sterilizace párou, žehlení ani praní.

Technické parametry nano respirátoru

Použití:
jednorázový respirátor (NR)
Ergonomický tvar:
ano
Uchycení:
dva postranní elastické pásky s fixací za ušima
Výdechový ventil:
ne
Třída ochrany:
FFP2
Filtrační účinnost/záchyt:
zachycuje aerosoly, prachové a smogové částice či pyl, velmi účinně blokuje částice o velikosti 30-150 nm (viry)
Splňující normu EN 149:2001+A1:2009:
ano
Zdravotní nezávadnost:
ano
(doloženo odbornými posudky jednoltivých komponent)

 

Velikost a hmotnost respirátoru

Maximální rozměry
ve složeném stavu (mm)
Tloušťka
(mm)
Hmotnost
(g)
115x165 2-4 5,6-6,8

 

Upozornění

Respirátor neposkytuje ochranu proti plynům. Množství kyslíku v prostředí musí být minimálně 17 %. Výrobce nepřijímá odpovědnost, ať již přímou nebo nepřímou, za škody (včetně ušlého zisku nebo ztráty dobré pověsti) způsobené nesprávnou aplikací či použitím materiálu SPURTEX®  VS.

FPP2 na blogu Žij bezpečně:

FFP2 do ordinací, sociálních zařízení i MHD. Pro děti volte nanoroušky.

K čemu slouží respirátor FFP2 a k čemu je KN95?

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: